هنوز چند بایت مونده که پیدا کنم...

ما کی هستیم

از کجا شروع شد؟

همیشه موقع کد نوشتن به یه سری تکه کد احتیاج پیدا میکردم که مطمئن بودم قبلا نوشتمشون و با همه ملاحظات به صورت عملی استفاده شده و جواب پس داده یا به قول خودمون practical شده اما تو ذهنم نبودش که کجاست. قبول کنید میون بیش از دویست پروژه گشتن و چک کردن تک به تک اصلا منطقی نیست! من که ترجیح میدم باز بنویسمش... خلاصه به خودم میگفتم چرا یه جا این تریک ها رو ذخیره نمیکنی که جستجو هم توش آسون باشه.
 
گذشت و با گسترش دامنه فعالیت میزان نیاز من به این تکه کدها بیشتر شد با مراجعه بیشتر همکارا واسه رفع مشکلشون این حس بیشتر تقویت شد که بله این لازمه اما یه قسمتی از مغزم میگفت ای بابا گیت هاب! یا نمونه های دیگه پس چی؟ بریز کداتو یه گوشه از نت استفادشو ببر، اما خوب به این فکر میکردم که یه سرچ خوب فارسی و سیستم تگ بندی مناسب به علاوه اینکه بتونم راحت و با زبون خودم توش بنویسم از مسائلی بود که وادارم میکرد که به یه سیستم کوچولو و جمع و جور فکر کنم.
 
القصه قضیه رو با رفقا درمیون گذاشتم قرار شد اسمش بشه کدجیک (بله درسته ما هم میدونیم تلفظ صحیحش کدگیک هست! اما کدجیک رو بیشتر دوست داریم شما هم دوستش داشته باشین :) سعی کنید حداقل... ) بر یه اساسی که فعلا جاش نیست بگم و فاطی زحمت کشید و پیاده سازی کدجیک رو به عنوان هدیه تولد 30 سالگیم به عهده گرفت. دمت گرم فاطی :) مریم خانم آزاد هم طبق روال سایر همکاری هامون مدیریت خلاقیت و تجربه کاربری رو به عهده گرفت و از رنگ و لوگو تا قوانین نگارش رو تنظیم و تدوین کرد. دم شما هم گرم. منم فقط ایراد گرفتم :|
 

پس ما کی هستیم ؟

 
 

اصول ما در کدجیک

  1. همه چیز رایگان و بدون تبلیغات آزار دهنده هست! و خواهد ماند!
  2. در ازای پاسخگویی به سوالات شما توقعی نداریم.
  3. با اشتراک دانش فقط دانش افزایی میکنیم.
  4. ارسال اطلاعات غلط و حتی مشکوک ممنوع (دلیل اینکه عضویت رو آزاد نذاشتیم و گزینشی اجازه نشر کد میدیم همینه!)
  5. هر تکه کد در کدجیک تست شده و بر اساس نیاز واقعی و تجاری است و نه فقط اینکه جنبه آکادمیک داشته باشه و آزمایش نشده باشه.

مهارت های ما

زمینه های تخصصی ما رو می تونید از پروفایل لینکدین هر کدوم از ماها متوجه بشید. اگر عضو جدیدی گرفتیم که کد ارسال میکنه حتما معرفی میکنیم و وسیله آشنایی با مهارت هاش هم معرفی میکنیم.

 

نویسنده : محمد ملک مکان
ﺳﻪشنبه 1 بهمن 1398
+ 122 -

خوشحال میشیم نظرتُ بدونیم